Prosinec 2008

50g - dá se to vůbec přežít??

31. prosince 2008 v 15:57 | Kate
69,7 kg

Nj, tak už jsem se trošku odpařila.. Můžu říct, že ty nízké sachry jsou docela zabiják, nechápu, jak jsem dřív mohla nejíst nebo být o jednom jablku za den, i když je pravda, že to jsem taky neměla tolik pohybu. Ale už se těším na zítřejší "stovkový den". což je hodnota, se kterou počítám, v pohodě vyjdu.

91/56/8

activia tvarohová meruňka, 15 g oves.vločky
-------------------------------------------------------
2 h posilka
--------------
müsli tyčinka
----------------
250 g tvaroh
-----------------
1,5 h brusle
---------------
200 g filé
------------
100 g filé

Tak přece

30. prosince 2008 v 18:23 | Kate
72,2kg

Sice s jednodenním zpožděním hlásím návrat v plné polní.. V pondělí jsem ještě ladila formu, fuj. Dnes jsem si koupila měsíční permici do fitka a začínám. Uvidíme, jak dlouho mi to vydrží.. Ale musí, chci zpět do aspoň normálního stavu. Nechci začínat nový rok přežráním!! Chci, aby ten nový rok byl lepší.. Moc tomu nevěřím, ale naděje umírá poslední!!

Pomalu končící rok mi víc vzal, než dal. Tak bych si snad zasloužila trochu vyrovnat bilanci.

2008: co mi vzal?

- několik ran od Něho přímo do zad. Ještě teď si pamatuji tu bolest v srdci, tu chuť se zasebevraždit.

- odchod taťky na onen svět. Hm, tak to mi ještě nedochází

- výpověď v práci z mé strany, následný stres z pohovorů, atd. Jedna nevydařená práce, kdy jsem odešla po prvním týdnu a ještě hodně dlouho jsem si připadala jako úplný debil!

- desítky "přežíraček" a pokusů se vypořádat s nepřizní osudu a následné ještě hlubší pády dolů

2008: co mi dal?

- po všech peripetiích novou práci s kolegou, do kterého jsem se zamilovala a zapomněla tak na Něho. Ovšem zda bude mít tohle love story happyend, netuším.

A dnešní startovní jídelníček je následující

114/45/8

oves. vločky, tvarohový jogurt (Ehrmann)
---------------------------------------------------
1,5 h posilka
---------------
mandarinka
---------------
200 g kuřecí prsa
----------------------
350 g kuřecí prsa
----------------------
100 ml polotuč. mléka

nj, to maso je v šílených hodnotách, ale nemůžu si pomoct, mám strašnou chuť na maso.. Jinak chtěla bych víceméně držet sacharidové vlny, ne nijak striktně (rozhodně ne ty šílené jídelníčky z ronnie.cz apod.), spíš vlastní obměny s hodnotami 50, 50, 100, 150, 200. Bílkoviny budu držet samozřejmě víš, ale dnes jsem to přepískla, přiznávám + carnitin 1600mg denně.

Nalajnovala jsem si to pěkně, teď to ještě dodržet. Ale já si věřím, dokážu to!

V předvečer prvního dne

28. prosince 2008 v 15:34 | Kate |  Denní postřehy a jídelníčky
Docela mě překvapily vaše názory, že ten chlast není až taková hrůza. Každopádně já většinu kalorií z chlastu opravdu vypařím, o tom jsem přesvědčená, neb jsem celý večer v pohybu, tancuju od začátku do konce, takže no problém. Horší je, že jsem si poslední dobou vypěstovala zlozvyk se přejíst hned po příchodu domu respektive celý následující den.. A tyhle kalorie už prostě nespálím, i kdybych se na hlavu stavěla.

Dnes, potažmo v brzkých ranních hodinách, mám šanci začít pracovat na odbourávaní tohoto zlozvyku. Takže s chutí do toho, perfektně zapařit, zachlastat a ráno spořádaně jít spát se skleničkou mléka na dobrou noc.

A ráno? Vážení, měření, zděšení a hurá do shazování vánoční kil.

Jak to vypadá..

26. prosince 2008 v 21:19 | Kate |  Denní postřehy a jídelníčky
Fuj, tak už zase s kocovinou, po akci, únava, malátnost - jak já tyhle stavy nesnáším.. Včera opět luxusní akce! Dnes jsem tedy vzorná nebyla, absolutně jsem neodolala cukroví a snědla ho snad tunu, na oběd jsem měla bažanta (poprvé v životě) a kupu rýže. Aspoň, že nemám výčitky, nějak to teď neřeším, i když vím a i na sobě vidím, že váha šplhá zase nahoru. V neděli je další akce a opět chlast, takže proč se nějak výrazně omezovat, když veškeré snažení opět spláchnu alkoholem? Každopádně tohle budu poslední alkohol v tomto roce (Silvestr, potažmo Nový rok neslavím), takže od pondělí začnu zase pěkně redukovat tukové zásoby. Změřím se, zvážím se - pravidelně sem budu psát svoje výsledky, a to by v tom byl čert, abych to nezvládla.

na Štěpána

25. prosince 2008 v 12:37 | Kate |  Denní postřehy a jídelníčky
Tak jsem po obídku, už třetí den jím kapra na vodě. Nj, když jsem zůstala s mamčou sama, tak chvíli trvá než ho ve dvou sníme. Kupodivu mi pořád chutná, ale dnes jsem ho úspěšně dojedla. Zítra už se těším na kuřecí.. Ráno u nás vysvitlo sluníčko, a tak jsem ho využila k rannímu běhu, sice se mi moc nechtělo, ale ok, celkem v poho jsem uběhla předem stanovenou trasu a trochu jsem si zaposilovala ruce. Večer je akce, takže nevím, jestli se zítra dokopu do posilky anebo budu v depresi chodit po baráku s kocovinou, bléé. Případně se nacpu tím debilním cukrovím a budu taktéž v depresi... To jsou teda vyhlídky!! Každopádně teď je přede mnou teprve večer a na ten se těším a co bude zítra radši řešit nebudu.

200 g cottage, 1/2 pomela
---------------------------------
nic
---
20 min běh, 30 min posilko
-----------------------------------
kapr na vodě, mrkev, okurek
------------------------------------
tvarohový dezert Straciatella
------------------------------------
tvaroh


Štědrý den v mém podání

24. prosince 2008 v 15:20 | Kate
Nj, blázni chodí cvičit i na Štědrý den a propó skvěle jsem si to dnes užila, sice jsem byla jediný zástupce něžného pohlaví, ale to je klasika..

Na zeď jsem si vylepila plakát Jablonického, který jsem dostala od kámoše. Ne že bych ulítávala na těhle "namakancích", ale aspoň nějaký chlap v pokoji..

Po velkém nervovém vypětí jsem se odhodlala a poslala vánoční sms kolegovi, odpověděl, takže good. I když tohle byl můj poslední vstřícný krok, teď je už opravdu řada na něm! Takže co na Silvestra? Uvidíme! Snad napíše.

Na oběd jsem si stylově dala kapra, i když na vodě. Salát, cukroví a podobné nesmysly, nechám jiným..

Začala jsem se důkladně zavlažovat L-carnitinem, který jsem si včera koupila. Protein plánuji po novém roce, až doplní zásoby a uklidní se ta šílená vánoční horečka.

Večer jdu ještě za kámoškou a o půlnoci možná omrknout ohňostroj.

Bílá

22. prosince 2008 v 20:26 | Kate |  Denní postřehy a jídelníčky
Ech, co jsem to vyrobila. Mám nějakou potřebu očisty nebo nevím, jak to nazvat!! Proto ta bílá barva a celková světlost.. Ale ještě to chce pár změn, tohle není úplně dle mých představ.

Dnes jsem se vyrazila do města, ale ty miliony lidí mi úplně zkazily náladu, takže jsem vyřídila jen nutné věci a valila zase domů. Ani v posilce jsem nebyla, mno možná proto dnešek za mnoho nestál.

Zítra vyrážím do fitka hned do ránu, takže dostatek endorfinu na celý den snad bude zaručen.

Nedělní kocovinka

21. prosince 2008 v 20:16 | Kate |  Denní postřehy a jídelníčky
Akce byla, no, asi hodně dobrá... Sice dnes mě trochu tíží morální kocovina.. Ale byly a jsou i horší věci, než pár keců.. Ještěže tam nebyl můj kolega, ptz ty city se mi pořád honily v hlavě a být tam, tak by to dopadlo "co na srdci, to na jazyku". Doteď přemýšlím o našem "předvánočním rozloučením" - spousta pohledů, náznaků, ale tím to končí. Každopádně po mém ukecaném čtvrtku se nelekl a pomyslný míček je na jeho straně hřiště.

Po akci jsem se neudržela a zlákal mě talířek cukroví a čerstvé domací uzené maso, kterého jsem snědla vážně pořádný kus.. Ani se nedivím, že jsem se ráno vzbudila s bolestí žaludku.. Výčitky ale nějak nemám, dnes jsem to trochu odlehčila, což se divím, že jsem zvládla a zítra až do čtvrtka budu zase pěkně makat. Ve čtvrtek je totiž další akce!!

Teď nemá cenu to nějak příliš hrotit, ptz ani ne co týden je nějaká akce a alkohol teče proudem. Po Novém roce se to uklidní a budu moci makat bez výmluv. V sobotu ráno jsem měla 66,4 kg, takže i tak to dolů jde.

250 g tvaroh
----------------
150 g tvaroh, mango
---------------------------
pudinkový dezert vanilka (Vian)
----------------------------------------
100 g tvaroh, 260 g nastrouhaná mrkev

Od zítra normální jídelníčky!!!!


Sobota

20. prosince 2008 v 14:00 | Kate |  Denní postřehy a jídelníčky
Ani nevím, z kterého konce začít psát. Nevím, na kolik vás moje kecy zajímají, ale doufám, že alespoň někoho ano. Docela si uvědomuji, že s tohoto blogu se stal můj deníček, píšu sem vše, i když kolikrát okrajově. V dobách "offline" jsem si psala denně deník ve Wordu.. A teď mám tohle.. Asi mám nějakou potřebu se někomu svěřovat, zaznamenat svoje myšlenky.. I když blog.cz a ty reklamy mě rozčilují. Ale co by člověk chtěl zadarmo, že?

250 g tvaroh, mango
--------------------------
nic - posilovna 2 h
-----------------------
250 g tvaroh, 1/2 pomela
--------------------------------
vážně nevím, co k svačině
---------------------------------
možná večeře
------------------
akce/ alkohol

S jídelníčkem jsem se nevytáhla, vím. Nyní jsem na 70 B 110 S, 2 T a netuším, co si dát na ty zbylá dvě jídla.. Doma krom tvarohu nic moc není, tak nevím. Večer je akce, takže stejně asi nemá ani cenu to nějak hrotit, uvidím, na co bude chuť.... a co bude dál?

18. prosince 2008 v 21:08 | Kate |  Denní postřehy a jídelníčky
Dnes jsem musela absolvovat firemní vánoční oběd (losos na másle, jen se zeleninou) - toť můj výběr. Vážně to bylo výborné a ani nemám výčitky nebo tak něco. Ptz jsem aspoň strávila hodinovou cestu tam a hodinovou cestu zpátky v autě s tím kolegou (ze kterého se mi poslední dobou začala podlamovat kolena) a konečně jsem taky jednou pokecali, teda spíš jsem mluvila já. Nakecala jsem toho spoustu, docela hodně upřímných a soukromých věcí, ale i tak z toho mám snad dobrý pocit.. I když už začínám trochu "střízlivět". No jsem zvědavá, jak se bude zítra tvářit.. By mě zajímalo, co si myslel.. Doufám, že jsem to nějak nepřehnala a hlavně, že se nepletu v tom, že i on má zájem. Ptz jsem přesvědčená, že ten zájem z jeho strany tam je a vážně bych hodně dlouho rozdýchávala a hodně by bolelo, kdybych zjistila, že tomu tak není.


250 g tvaroh s jogurt. kulturou Ehrmann
---------------------------------------------------
nic
---
losos na másle, zelenina
-------------------------------
nic
---
2 h posilka
--------------
250 g tvaroh

Protein, carnitin?

17. prosince 2008 v 20:01 | Kate |  Denní postřehy a jídelníčky
Dnes jsem koukala po nějakých doplňcích na netu. Nj, v práci byla nuda. Chtěla bych si koupit nějaký protein, ale vůbec s tím nemám zkušenost, takže budu ráda, pokud mi napíšete, který přesně berete vy, předem děkuju. Samozřejmě si koupím i nějaký ten carnitin, musím trochu zapracovat. Vím, že to říkám pořád, ale konečně mám pocit, že jsem se dostala z toho každotýdenního přežírání se a je tedy na čase, postoupit na další level. Navíc přes Vánoce je hodně akcí a nemůžu si dovolit jíst jako prasátko.

170 g bílá Hollandia, 5 piškotů
--------------------------------------
Diavita višňová
-------------------
tmavý rohlík, 100 g šunka
---------------------------------
250 g jogurt ochucený
----------------------------
1 h orbitrek + posilko břicha
-----------------------------------
tvarohová activia višeň

Euforie

15. prosince 2008 v 21:00 | Kate |  Denní postřehy a jídelníčky
Kdyby štěstí, euforie nadnášela, létala bych u stropu. Nevím, ale poslední dva dny jsem v tranzu. Mám takovou radost z toho new cd, nevím těžko popsat. Pro mě je to prostě srdcovka! Mamka o mě prohlásila, že jsem "Endorfin".. Fakt jsem úplně rozzářená!!

Včera jsem si psala s jedním kámošem (na té sobotní akci mi jeho ségra řekla, že je do mě zamilovaný a podle jeho slov mi to prý skoro dva roky neřekl, ptz prý si myslel, že na mě nemá, prý jsem dokonalá a prý se mě spousta kluků z akcí, kam chodím, bojí). Za poslední tři dny slyším podobná slova nějak často, ne že by mě to netěšilo, jsem přece holka a ještě k tomu perfekcionistka, která touží po dokonalosti. Jenže...

...tak si říkám, že moje nová zamilovanost je marná.. Co když se mě ten borec v práci, taky bojí? Už tak je nesmělejší typ a pokud mě vidí, nějak podobně, tak je to v pytli. A já nemůžu nic dělat, když jsem nepsaně v roli podřízené... Fakt nevím, co s tím..

...no nevím, jestli se v tom ještě vyznáte... Už tu mám nějak "přeborcováno"..

Radši hodím jídelníček

125 g tvaroh, 60 g bílá Hollandia, 4 piškoty
-----------------------------------------------------
nic
---
250 g tvaroh, müsli tyčka
--------------------------------
220 g tvarohový dezert jahodový (Madeta)
------------------------------------------------------
1,5 h posilka
----------------
nízkotučný jogurt

Ranní aerobko jsem nezvládla, jak je tma, tak se mi moc nechce. Teď nemám rotoped, takže bych musela vyběhnout ven. :-((


Víkend

14. prosince 2008 v 19:15 | Kate |  Denní postřehy a jídelníčky
Uff, víkend za mnou. Ale stál za to!! Jídlo sice nic moc, ale těch zážitků... Super akce, a to i bez chlastu. Křest cd mé nej kapelky.. Spousta komplimentů na můj účet, koho by to nepotěšilo, že? Dokonce mě balil i člen přizvané kapely z Čech.. Pobavila jsem se.

Váha stagnuje na 67kg, příští týden hodím ranní aerobko, ať s tím trošku pohnu. Dnes se přiznám, že jsem jedla i cukroví. Žádný slastný pocit, jen výčitky. Fakt to za to nestojí.

Den na provaz

12. prosince 2008 v 19:37 | Kate |  Denní postřehy a jídelníčky
Chlapi jsou svině a já debil..

Včera to nevyšlo.. Musela jsem s mým psem na veterinu a vrátila jsem se docela pozdě. Ale stejně mi to nedalo a napsala jsem mu, jestli přijede nebo ne (nebylo to totiž úplně jisté a o tom, že bych se zdržela kvůli psovi, vůbec nevěděl). A původně jsem to chtěla nechat na něm, ať se ozve první. Neobtěžoval se mi ani napsat sms. Až ráno na icq sesmolil jednu větu jako omluvu, s tím, že kámošce opravoval počítač a nějak mu to nevyšlo. A to měl celý den volno, žádná práce, žádné povinnosti. Hm, už znám ty jeho kámošky, jak říká on: "Vždycky se nějaká najde." ...kdybych se ráno nepřipojila na icq, tak jsem mu ani nestála za blbou omluvnou sms.. Nehorázně jsem byla naštvaná, ale na sebe, na svoji blbost!!

Ráno přijdu do práce. Kolega už tam byl, tvářil se jako kakabus, skoro mi neodpověděl ani na pozdrav, atmosféra hustá tak, že by se dala krájet. Po půl hodině odjel, což jsem zjistila až podle toho, že zmizelo auto, ani se nerozloučil.

Takže já nasr.. dvojnásob!! A pak se člověk nemá přejíst, případně si jít hodit provaz. Vážně den jako vyšitý.

Celý den jsem přemýšlela o jídle, o přejezení, o tom, že na okamžik bude všechno utlumeno. Asi hoďku před koncem pracovní doby jsem byla pevně rozhodnutá, že místo posilky valím do obchodu, nakoupím čokolády, tyčinky, brambůrky a pěkně všechno spořádám. Šílených šest hodin, sama v kanclu, žádné rozptýlení a tyhle moje úvahy.. Jako vzteklá jsem žvýkala žvýkačky a snažila se vymluvit si to, nakonec jsem si řekla, že to udělám. Přežeru se.

Půl hoďky před koncem práce se zjevil kolega, opět milý, sladký, k sežrání a pustil mě domů. Najednou ze mě všechno spadlo, žravé pocity byly tytam a já s nadšením vyrazila směr posilka..

Co z toho plyne? Prostě potřebuji tu druhou polovičku, která mi bude oporou.. Aneb moje přejídání pramení z emočního hladu.

Kdo dočetl až sem, smekám a děkuju. Nějak jsem se potřebovala vykecat. Poslední dva dny mám neuvěřitelný strach z přejezení!

40 g light and crispy (Emco), 50 ml mléko, mandarinka
--------------------------------------------------------------------
mandarinka
---------------
sýrový croasant, 3 pl. Madeland light
----------------------------------------------
150 g Müller mix - ostružina, malina
---------------------------------------------
2 h posilka
--------------
250 g tvaroh, pár sušených meruněk

Středa

10. prosince 2008 v 21:29 | Kate |  Denní postřehy a jídelníčky
Zítra možná přijede On, "pokecáme" u vodky s džusem... Achich ouvej alkohol, ale to odříkání se musí občas něčím vyvážit. Neviděli jsme se půl roku.. No jsem zvědavá, jak to dopadne, hlavně na svoje city a pocity. Ptz jak jsem psala dřív, do mého života se začíná vkrádat někdo jiný a konfrontace v tomhle případě může být zajímavá. Každopádně to beru jako zpestření všedních dnů.. Neb jsem dávno ztratila iluze o nějakém vztahu apod. Ale proč si neužít, že?

125 g tvaroh, 50 g piškoty
---------------------------------
tyčinka Fitness
------------------
200 g cottage, dýňová bulka
------------------------------------
220 g tvarohový dezert jahoda (Madeta)
---------------------------------------------------
1,5h posilka - vůbec se mi nechtělo, ale nakonec super
---------------------------------------------------------------------
125 g tvaroh

Mno, já!

9. prosince 2008 v 20:56 | Kate |  Kate o sobě
Pod perexem je slibované aktuální foto versus starší fotka z doby, kdy jsem do posilky ještě nechodila, to jen tak pro srovnání. Samozřejmě byly doby, kdy jsem byla tlustší i hubenší, podle toho v které jsem zrovna etapě.
Upozorňuji, že jsem nezatínala břicho, ruce apod.!!


15. den je za mnou

9. prosince 2008 v 20:02 | Kate |  Denní postřehy a jídelníčky
Děkuju holky za pochvalu, ani nedokážu popsat, jak moc mě to potěšilo a dodalo sil.

Připadám si jako provazochodec na příliš tenkém laně, který i přesto, že své umění ovládá skvěle, může kdykoli spadnout, ptz nemá ideální podmínky a to lano, by prostě mělo být širší.

1 vejce. 30 g křehkých plátků, 1/2 pomela
----------------------------------------------------
light jogurt jahodový (90kcal)
-------------------------------------
50 g celozrnná bagetka, 100 g kuřecí šunka
-------------------------------------------------------
220 g tvarohový dezert Straciatella
---------------------------------------------
200 g light jogurt (150kcal)


Jdu pohledat kabel, abych sem konečně hodila slibované fotečky...

Nový týden, ne začátek

8. prosince 2008 v 20:29 | Kate |  Denní postřehy a jídelníčky
Vítám všechny v novém týdnu.

Včera jsem nebyla únavou ani schopná zapnout počítač, ale popořádku.. Akce dopadla extra super, vážně bomba! Už jen to, že se mi zdálo, že celý večer trval snad jen pět minut svědčí o tom, jak čas letěl, neb jsem se bavila na sto procent. "Sladká" odměna za všechno odříkání!

Ráno jsem přišla domů, snědla dva malé kousky jablkového závinu, zapila mlékem a šla do hajan. Mléko je moje tajná zbraň na kocovinu, vřele doporučuji.

Vzbudila jsem se kolem deváté, dala si snídani a přemýšlela o přežrání se.. Pořád jsem chodila do spíže, do lednice. Mám, nemám? Však to znáte. Nakonec to dopadlo takhle..

170 g bílá Hollandia, 50 g kukuřičník, 70 g kukuřičných "chrumek"
2 sušené meruňky, pár lískových ořechů
100 g Madeland 45%
sklenice domácích zavářených okurek
----------------------------
1 velká nastrouhaná mrkev v poledne
----------------------------
2 h posilka
----------------------------
250 g tvaroh

No nemám se čím chlubit, ale myslím, že to dopadlo dobře. Sice ráno jsem toho pojedla dost, ale nepřejedla jsem se do bezvědomí!! A vzhledem k tomu, že jsem se odpoledne dokopala i do posilky, což sice nechápu, jak jsem to dokázala, ale povedlo se. Dokonce jsem si i skvěla zacvičila. Celkově bych řekla, že ten příjem byl snad i podprůměrem, aspoň u bílkovin určitě. Jen to svědčí o tom, že po chlastu je chuť na S a T.

A tady je dnešní jídelák:

150 g mléčná rýže vanilka (150kcal), 1/2 pomela
-------------------------------------------------------------
120 g bílá Hollandia
-------------------------
200 g cottage, dýňová bulka
------------------------------------
jeden malý vánoční perník
---------------------------------
2 h posilka
--------------
220 g tvarohový dezert Straciatella
Sobotní nákup

6. prosince 2008 v 15:51 | Kate |  Denní postřehy a jídelníčky
A jde se pařit, aneb po práci přichází odměna. Huráá huráá. Doufám, že to bude stát za to. Hned po ránu jsem vyrazila do obchoďáku, v New Yorkeru jsem si koupila dvě trička a pásek a v drogérce onu barvu na vlasy a řasenku. Po ránu jsem se vyfotila, že sem dám fotky, ale nemůžu najít kabel, tak snad časem..

Snídaně
60 g 30% sýr, tmavý rohlík, mrkev
Svačina
corny linea čokoládová
Oběd
kuřecí maso, květák, mrkev
Svačina
60 g 30% sýr, 50 g kukuřičník
Večeře
150 g Hollandia bílá


Aktivity
ehm tanec a chlastPhotojídlo

5. prosince 2008 v 22:37 | Kate |  Denní postřehy a jídelníčky
Zde jsou některá z mých jídel, abyste měli představu.. Je to foceno mobilem, takže omluvte horší kvalitu.